Kadry i Płace

Kadry i Płace

Prowadzisz firmę, rozwijasz się i w końcu nadchodzi czas, by zatrudnić pracowników. To sukces, którego nie powinna przyćmić obawa o to, na jakich zasadach powinni być zatrudnieni, ile będą wynosiły składki, jakie formalności są z tym związanie. Prowadzenie kadr i płac w firmie zajmuje sporo czasu i bądźmy szczerzy – wymaga wiedzy. Na szczęście nie musisz robić tego samodzielnie, możesz nam zlecić wszelkie kwestie związane z zatrudnianiem pracowników. A wówczas otrzymasz spokój.

Czas na rekrutację

Etap wybierania właściwego człowieka do pracy należy wyłącznie do Ciebie. Naszym zadaniem będzie poinformowanie Cię, jakie koszty poniesiesz, zatrudniając na umowę o dzieło, umowę zlecenie czy pełen etat. Podzielimy się też wiedzą na temat zatrudniania studentów czy osób niepełnosprawnych.

Zgłoszenie do ZUS

Wybrałeś pracownika i chcesz go zatrudnić. Co teraz? Podaj nam jego dane osobowe (pamiętaj o RODO!) i zajmij się prowadzeniem firmy. Wszystkimi formalnościami  zajmiemy się samodzielnie, informując Cię o kolejnych, wykonanych czynnościach. To wszystko! Współpraca z nami ma dawać Ci komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Sprawy administracyjno-biurowe

Do naszych zadań będzie należało szereg ustawowo nałożonych na pracodawcę obowiązków. Każdego miesiąca naliczamy płace, wyliczamy podatki i składki ZUS. Prowadzimy teczki osobowe, zajmujemy się obliczaniem urlopu i wszystkimi kwestiami administracyjnymi, kiedy pracownik jest na przykład chory.

BHP / badania lekarskie

Każdy pracownik musi przejść wstępne, a potem okresowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Podobnie wygląda sprawa z badaniami lekarskimi dla pracowników. Rzecz jasna każda branża rządzi się innymi prawami i wymaganiami. Bierzemy na siebie pilnowanie tych terminów, byś Ty mógł mieć spokojną głowę.